Разлика помеѓу преработките на „Димитар Стојанов - Мире“

Нема измена во големината ,  пред 11 месец
с
 
{{start box}}
{{S-off}}
{{succession box|title=[[Претседател на Собранието на Македонија]]|before=[[Димитар Несторов]]|after=[[Лазар КолошевскиКолишевски]]|years=1951-1953}}
{{end box}}