Разлика помеѓу преработките на „Коце Крстев“

Додадени 153 бајти ,  пред 2 години
Додавање на информации
(поправка на правопис - крвавење)
(Додавање на информации)
| име = '''Коце Крстев'''
| слика = [[Податотека:Коце Крстев.jpg|200п]]
| живеел = 1961 – {{font|text=[[Загинал во бој|]]|font=times|size=120%}} 10.10.2001 (40 год.)
| опис =
| прекар =
| роден-место = {{роден во|Радовиш}}, {{МКДflagicon|SR Macedonia}} [[СР Македонија]]
| починал-место = [[Тетово]]
| држава = {{МКД}}
| битки = [[Воен конфликт во Македонија, 2001|'''Војна во Македонија 2001''']] <br />
* Операција MX-1 и МХ-2<br />
| одличја = {{Медал за храброст-мк}} [[Медал за храброст (Македонија)|'''Медал за храброст''']]
| занимања =
}}