Разлика помеѓу преработките на „Варшава“

Додадени 39 бајти ,  пред 1 година
== Наводи == {{наводи|2}}
(== Наводи == {{наводи|2}})
== Извори ==
* [http://um.warszawa.pl/v_syrenka/index.php Miasto Stołeczne - Официјален веб-сајт на Варшава]
 
== Наводи ==
{{наводи|2}}
 
== Надворешни врски ==