Разлика помеѓу преработките на „Градови во Италија“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
|[[Лумецане]]||[[Бреша (покраина)|Бреша]]||[[Ломбардија]]|| 23.712
|-
|[[МачератаМагента (град)|Магента]]||[[МачератаМилано (покраина)|МачератаМилано]]||[[МаркеЛомбардија]]|| 4022.875839
|-
|[[Мадалони]]||[[Казерта (покраина)|Казерта]]||[[Кампанија]]|| 37.546
|-
|[[МагентаМаѕара (град)|Магентадел Вало]]||[[МиланоТрапани (покраина)|МиланоТрапани]]||[[ЛомбардијаСицилија]]|| 2250.839377
|-
|[[Мандурија]]||[[Таранто (покраина)|Таранто]]||[[Апулија]]|| 31.747
|[[Матера]]||[[Матера (покраина)|Матера]]||[[Базиликата]]|| 57.785
|-
|[[Мацара дел ВалоМачерата]]||[[ТрапаниМачерата (покраина)|ТрапаниМачерата]]||[[СицилијаМарке]]|| 5040.377875
|-
|[[Меда (Италија)|Меда]]||[[Монца и Бријанца (покраина)|Монца и Бријанца]]||[[Ломбардија]]|| 21.266