Разлика помеѓу преработките на „Автобуска несреќа кај Ласкарци (2019)“

нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| destination = Скопје-Гостивар
| passengers = 51
| fatalities= 16<ref name="16zrtvi">{{нмс|title=Почина тешко повредената девојка во несреќата кај Ласкарци|url=https://www.slobodnaevropa.mk/a/29832656.html|work=Радио Слободна Европа|date=1620 февруаримарт 2019|accessdate=20 март 2019}}</ref>
| survivors =
}}