Драгиша Цветковиќ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 10 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
{{start box}}
{{s-off}}
{{succession box | before=[[Милан Стојадиновиќ]] | title=[[Премиер на Југославија]] | years=1939-1941 | after= [[Душан Симовиќ]]}}
{{end box}}