Разлика помеѓу преработките на „Народна банка на Македонија“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| bank_name = Народна банка<br />на Македонија
|image_1 = MK NBRM.png|220px
|image_title_1 = ЛоготоЛого на Народната банка
|image_2 = 100 zlatni denari - revers (100 godini Ilinden Mihajlo Apostolski) 2003.jpg|220px
|image_title_2 = 100 златни денари. РеверсОпачина - Споменик „[[Македониум]]“ во Крушево.
|bank_name_in_local =
|headquarters = [[Скопје]], [[Македонија]]