Разлика помеѓу преработките на „КК Струмица“

Додадени 17 бајти ,  пред 2 години
с
Во сезоната [[Втора македонска кошаркарска лига 2018/19|2018/19]] од [[Втора македонска кошаркарска лига|Втората лига]], Струмица била исфрлена од натпреварувањето поради два службено загубени натпревари.<ref>{{cite news |title=Билтен (број 4) на сениорските лиги на Македонија |url=http://mkf.mk/uploads/68918420181102.pdf |accessdate=3 ноември 2018 |publisher=Македонска кошаркарска федерација |date=2 ноември 2018}}</ref><ref>{{cite news |title=КЛУБОТ ЗАМИНУВА ВО ИСТОРИЈАТА: Од Струмица, на улица! |url=http://sportmedia.mk/kosharka/domashno-prvenstvo/klubot-zaminuva-vo-istorijata-od-strumica-na-ulica |accessdate=3 ноември 2018 |publisher=sportmedia.mk |date=31 октомври 2018}}</ref>
 
== Последен состав ==
== Состав ==
{| border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" width="930px" align:text="center"
|-----