Разлика помеѓу преработките на „Обединување на Германија“

нема опис на уредувањето
с
 
* „Историја“ од Јорданка Патковиќ.
 
[[Категорија:ИсторијаГермански на Германијанационализам]]
[[Категорија:Германија во новиот век]]
[[Категорија:Судири во 1866 година]]
[[Категорија:Судири во 1871 година]]
[[Категорија:Германија во 19 век]]