Разлика помеѓу преработките на „Љубиша Георгиевски“

нема опис на уредувањето
с
Од [[2000]] до [[2004]] год. – вонреден и ополномоштен амбасадор на Република Македонија во [[Република Бугарија]].
 
Зборува [[англиски]], [[француски]], [[италијански]], [[руски]], [[бугарски]], [[српски]] се служи и со [[словенечки]], [[полски]], [[романски]].
 
 
Анонимен корисник