Народна банка на Македонија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
}}
 
'''Народна банка на Република Македонија''' ('''НБРМ'''), службено '''Народна Банка на Република Северна Македонија''' ('''НБРСМ''') — [[Централна банка|централна]] и емисиона [[банка]] на [[Република Македонија|Македонија]].
 
==Историја==
88

уредувања