Разлика помеѓу преработките на „Салцбург (покраина)“

с
 
== Надворешни врски ==
{{рвррв|Salzburg (state)}}
* [http://www.salzburg.gv.at/ Покраински портал на Салцбург]
* [http://www.salzburgerland.com Покраинско туристичко биро на Салцбург]
* [http://www.visit-salzburg.net/surroundings/salzburg-province.htm Туристички водич поза ситесекоја општиниопштина во покраината Салцбург]
 
{{Нормативна контрола}}