Разлика помеѓу преработките на „Кајзер“

Додадени 62 бајти ,  пред 2 години
изменета категоризација
с
(изменета категоризација)
[[Категорија:Историја на Германија]]
[[Категорија:Монархија]]
[[Категорија:Германски зборовиГерманизми]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]