Разлика помеѓу преработките на „Анласер“

Одземени 13 бајти ,  пред 2 години
изменета категоризација
с (Bot: Migrating 24 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q557828 (translate me))
(изменета категоризација)
 
[[Категорија:Механика]]
[[Категорија:Германски зборовиГерманизми]]