Разлика помеѓу преработките на „Централна станица на Амстердам“

нема опис на уредувањето
 
| style = NS
| image = Amsterdam Centraal 2016-09-13.jpg
| image_caption = StationИзградба buildingна inстаницата во 2016
| address = Стејшнплеин 15<br>[[Амстердам]], [[Холандија]]
| line =
11.790

уредувања