Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Додадени 528 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
|2.159
|2.209
|}
 
{| class="wikitable sortable" style="font-size:95%;"
!width="100px"|религија!!width="100px"| вкупен број!!width="100px" |% од вкупното население
|-
| '''[[МПЦ|Православни]]'''
| '''1.639'''
| 95,15
|-
| [[ИВЗ|Муслимани]]
| 0
| 0,0
|-
| [[Грко-католичка црква во Македонија|Католици]]
| 1
| 0,1%
|-
| [[Протестантство во Македонија|протестанти]]
| 19
| 1,25
|-
| други
| 550
| 3,50
|}
 
86

уредувања