Разлика помеѓу преработките на „Леонард Ојлер“

Додадени 118 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
[[Категорија:Членови на Француската академија на науките]]
[[Категорија:Членови на Кралското друштво]]
[[Категорија:Членови на Кралската шведска академија на науките]]