Џон Далтон: Разлика помеѓу преработките

Додадени 79 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
сНема опис на уредувањето
[[Категорија:Англиски хемичари]]
[[Категорија:Англиски физичари]]
[[Категорија:Членови на Кралското друштво]]
[[Категорија:Родени во 1766 година]]
[[Категорија:Починати во 1844 година]]