Чарлс Лајл: Разлика помеѓу преработките

Додаден 141 бајт ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. ноември + ноември))
сНема опис на уредувањето
 
{{Нормативна контрола}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Лајл, Чарлс}}
[[Категорија:Англиски научници]]
[[Категорија:Членови на Кралското друштво]]
[[Категорија:Родени во 1797 година]]
[[Категорија:Починати во 1875 година]]