Разлика помеѓу преработките на „Леонард Ојлер“

Одземени 45 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија: Математика]]
[[Категорија: Математичари]]
[[Категорија: Природни науки]]
[[Категорија:Швајцарски математичари]]
[[Категорија:Швајцарски физичари]]
[[Категорија:Швајцарски христијани]]
[[Категорија:Членови на Пруската академија на науките]]
[[Категорија:Членови на Француската академија на науките]]