Ирене-Жил Бјенеме: Разлика помеѓу преработките

mk
(ситна поправка)
(mk)
* [[Неравенство на Биенаме]]
{{col-end}}
 
{{Никулец}}
{{Франција-био-никулец}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бјенеме, Ирене-Жил}}
{{Нормативна контрола}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бјенеме, Ирене-Жил}}
 
[[Категорија:Француски математичари]]
[[Категорија:Членови на Француската академија на науките]]