Разлика помеѓу преработките на „Анче Џамбазова“

File renamed. (GlobalReplace v0.6.5)
(File renamed. (GlobalReplace v0.6.5))
| родено-име =
| роден-дата = {{роден на|||1942}}
| роден-место ={{знаменце|Flag of PR ofNorth Macedonia (1944–1946).svg}} [[Народна Република Македонија|Македонија]]
| починал-дата = {{починал на|30|септември|1997}}
| починал-место ={{починал во|Скопје}}<br>{{знаме|Македонија}}
362

уредувања