Разлика помеѓу преработките на „ФК Болоња“

Одземени 154 бајти ,  пред 2 години
с
{{fs player |no=10 |nat=ITA |pos=FW |name=[[Никола Сансоне]] }}
{{fs player |no=11 |nat=CZE |pos=FW |name=[[Ладислав Крејчи]] }}
{{fs player |no=13 |nat=ITA |pos=DF |name=[[Фабрицио Брињани]] }}
{{fs player |no=14 |nat=ITA |pos=DF |name=[[Федерико Матиело]] }}
{{fs player |no=15 |nat=ITA |pos=DF |name=[[Ибрахима Мбаје]] }}
{{fs player |no=24 |nat=ARG |pos=FW |name=[[Родриго Паласио]] }}
{{fs player |no=25 |nat=ITA |pos=DF |name=[[Габриеле Корбо]] }}
{{fs player |no=28 |nat=ITAPOL |pos=GK |name=[[Лукаш Скорупски]] }}
{{fs player |no=29 |nat=ITA |pos=GK |name=[[Антонио Сантуро]] }}
{{fs player |no=30 |nat=NGA |pos=FW |name=[[Орџи Оконкво]] }}
{{fs player |no=31 |nat=SUI |pos=MF |name=[[Блерим Џемаили]] {{Капитен}} }}
{{fs player |no=32 |nat=SWE |pos=MF |name=[[Матијас Сванберг]] }}