Разлика помеѓу преработките на „ФК Болоња“

Додадени 213 бајти ,  пред 2 години
с
с
{{fs player |no=1 |nat=BRA |pos=GK |name=[[Анжело да Коста Жуниор|Анжело да Коста]] }}
{{fs player |no=3 |nat=CRI |pos=DF |name=[[Џанкарло Гонсалес]] }}
{{fs player |no=4 |nat=FRABRA |pos=DF |name=[[Себастиен Де МајоЛијанко]] }}
{{fs player |no=5 |nat=CHL |pos=MF |name=[[Ерик Пулгар]] }}
{{fs player |no=6 |nat=ARG |pos=DF |name=[[Неуен Пас]] }}
{{fs player |no=8 |nat=HUN |pos=MF |name=[[Адам Наѓ]] }}
{{fs player |no=9 |nat=PAR |pos=FW |name=[[Федерико Сантандер]] }}
{{fs player |no=10 |nat=ITA |pos=FW |name=[[Никола Сансоне]] }}
{{fs player |no=11 |nat=CZE |pos=FW |name=[[Ладислав Крејчи]] }}
{{fs player |no=13 |nat=ITA |pos=DF |name=[[Фабрицио Брињани]] }}
{{fs player |no=19 |nat=COL |pos=MF |name=[[Хуан Мануел Валенсија]] }}
{{fs mid}}
{{fs player |no=20 |nat=ITA |pos=FW |name=[[Симоне Едера]] }}
{{fs player |no=21 |nat=ITA |pos=MF |name=[[Роберто Соријано]] }}
{{fs player |no=22 |nat=ITA |pos=FW |name=[[Матија Дестро]] }}
{{fs player |no=23 |nat=BRA |pos=DF |name=[[Данило Ларангеира|Данило]] }}