Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Петар и Павле“ - Подмочани“

с
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
 
<center>'''Надворешноста на црквата'''</center>
<gallery mode="packed" heights="130px150px">
Податотека:Викиекспедиција Преспа 410.jpg|Задниот дел на црквата
Податотека:Викиекспедиција Преспа 411.jpg|Поглед на црквата