Разлика помеѓу преработките на „Пирамида (геометрија)“

ситна поправка
(ситна поправка)
:''За другите значења на поимот видете ја [[Пирамида (појаснителна)|страницата за појаснување]].''
 
{|class="wikitable" bgcolor="#ffffff" cellpadding="5" align="right" style="margin-left:10px" width="280"
!bgcolor=#e7dcc3 colspan=2|Пирамида