Разлика помеѓу преработките на „Меѓународна организација за цивилно воздухопловство“

с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
ИКАО има седум регионални канцеларии кои опслужуваат девет региони:
 
:1. Азија и ПацификТихоокеанија, [[Бангкок]], [[Тајланд]]
:2. СреденБлизок Исток, [[Каиро]], [[Египет]]
:3. Западна и Централна Африка, [[Дакар]], [[Сенегал]]
:4. Јужна Америка, [[Лима]], [[Перу]]