Разлика помеѓу преработките на „Роберт I (Франција)“

wrong identification (king Robert II and not Robert I), see Wikimedia Commons
(wrong identification (king Robert II and not Robert I), see Wikimedia Commons)
|name=Роберт I
|title=Крал на Западна Франкија
|image=Robert I de France.jpg
|caption=
|reign= 29 јуни 922 – 15 јуни 923
10

уредувања