Разлика помеѓу преработките на „Федерико Гарсија Лорка“

нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за писател
| name = Федерико Гарсија Лорка
| image = Federico García Lorca. Huerta de San Vicente, (1914)Granada.jpg
| caption = Лорка во 19141932 година
| pseudonym =
| birth_date = {{Birth date|df=yes|1898|6|5}}
3

уредувања