Отвори го главното мени

Промени

Одземени 32 бајти ,  пред 8 месеци
Одбиена последната промена (од 95.58.191.60) и ја поврати преработката 3752675 на Zdravko
{{Инфокутија за држава
| conventional_long_name = Унгарија
| native_name = {{native name|hu|Magyarország}}<br>{{lang-sr|Мађарска}}
| common_name = Унгарија
| image_flag = Flag of Hungary.svg