Разлика помеѓу преработките на „Унгарија“

Одземени 32 бајти ,  пред 1 година
Одбиена последната промена (од 95.58.191.60) и ја поврати преработката 3752675 на Zdravko
(Одбиена последната промена (од 95.58.191.60) и ја поврати преработката 3752675 на Zdravko)
{{Инфокутија за држава
| conventional_long_name = Унгарија
| native_name = {{native name|hu|Magyarország}}<br>{{lang-sr|Мађарска}}
| common_name = Унгарија
| image_flag = Flag of Hungary.svg