Разлика помеѓу преработките на „Јужноафриканска Република“

(Одбиена последната промена (од 46.217.108.47) и ја поврати преработката 3815827 на MacedonianBoy)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
== Етимологија ==
 
== ИсторијаНевенка ==
{{main|Историја на Јужноафриканската Република}}
[[Податотека:SouthAfrica1885 mk.svg|thumb|left|200px|Карта на политичката поделба на регионот Јужна Африка во 1885 година.]]
Анонимен корисник