Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

с
Бот Додава: ja:ロードス
с (Бот Додава: ja:ロードス)
[[Категорија:Места во Грција]]
[[Категорија:Објекти на светско наследство во Грција]]
 
[[ar:رودس (مدينة)]]
[[bg:Родос (град)]]
[[hu:Rodosz (város)]]
[[it:Rodi (città)]]
[[ja:ロードス]]
[[nl:Rodos (stad)]]
[[nn:Ródos by]]
6.250

уредувања