Давид Луис: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ред 16:
| years3 = 2011–2014 | clubs3 = {{Fb team Chelsea}} | caps3 = 81 | goals3 = 6
| years4 = 2014–2016 | clubs4 = {{Fb team Paris Saint-Germain}} | caps4 = 56 | goals4 = 3
| years5 = 2016- | clubs5 = {{Fb team Chelsea}} | caps5 = 4364 | goals5 = 24
| nationalyears1 = 2007 | nationalteam1 = {{flagicon|Бразил}} [[Фудбалска репрезентација на Бразил под 20 години|Бразил 20]] | nationalcaps1 = 2 | nationalgoals1 = 0
| nationalyears2 = 2010– | nationalteam2 = {{flagicon|Бразил}} [[Фудбалска репрезентација на Бразил|Бразил]] | nationalcaps2 = 56 | nationalgoals2 = 3
13.884

уредувања