Разлика помеѓу преработките на „Скратеници во македонскиот јазик“

с
Отстрането уредувањето на 46.217.56.183 (разговор), вратено на последната верзија на 77.29.85.115
с (Отстрането уредувањето на 46.217.56.183 (разговор), вратено на последната верзија на 77.29.85.115)
Ознака: Отповикување
:'''о.м.''' - ''овој месец''
:'''с.''' - ''село''
:'''с.р.''' - ''среден род/своерачен потпис''
:'''т.''' - ''точка''
:'''т.е.''' - ''то ест''