Голема унгарска рамнина: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
* {{wikivoyage-inlinecommons category|Great Hungarian Plain}}
* [http://fieldmuseum.org/explore/krap Регионален археолошки проект Körös: археологија наКереш] неолитотнеолит и бакарнотобакарно време во Големата унгарска рамнина
 
[[Категорија:Географија на Војводина]]