Табела на чинови во Руското царство: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
*[[Дворјанство]]
 
== надворешниНадворешни врски ==
*[http://akunin.ru/istoria/tabel/ табела на чинови (на руски)]
*[http://home.comcast.net/~markconrad/Ranks.html Табела на чинови през руската историја (на англиски)]