Разлика помеѓу преработките на „Новак Ѓоковиќ“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
(ажурирано)
с
| игра со = десна рака
| заработено пари = [[Долар|$]] 128,804,799
* <small>&nbsp;[[Open Era tennis records – men's singles#Prize money|2nd1st&nbsp;all-time&nbsp;leader&nbsp;in&nbsp;earnings]]</small>
| синглови = 846–176 (83%)
| титули во синглови = 73
171

уредување