Разлика помеѓу преработките на „Спорт Прес“

Додадени 1.546 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Infobox Newspaper |
name = Спорт Прес |
type = Дневендневен весник|
format = ? |
price = 15 денари |
foundation = [[18 ноември]] [[2009]] |
owners = [[Спорт Пресс доо Скопје]] |
language = [[Македонски]] |
language = [[македонски јазик|македонски]] |
| ceased publication = [[20 април]] [[2010]]
circulation = 7.000 <small>(јануари 2010)</small> |
headquarters = Владимир Комаров бр. 18а/1 [[Скопје]] |
editor = [[Роберт Алексоски]] |
website =
}}
 
'''''Спорт Прес''''' беше спортски [[дневен весник]] кој излегуваше во [[Македонија]] секој ден освен [[недела]] од ноември 2009 до април 2010 година. Првиот број излезе на 18-ти ноември 2009 година, последниот на 20-ти април 2010 година.
 
==Уредништво==
 
;Главна редакција
 
* [[Роберт Алексоски]] - управител и главен уредник
* [[Емил Китаноски]] - одговорен уредник
* [[Ласте Димитриевски]] - помошник на главен и одговорен уредник
 
;Редакција
 
* [[Војислав Мојсовски]] - домашен фудбал
* [[Самоил Петрески]] - домашна и странска кошарка
* [[Драган Јованов]] - домашна и странска кошарка
* [[Драган Видиниќ]] - домашен микс
* [[Љубиша Владимиров]] - меѓународен фудбал (Шпанија), Формула 1, меѓународен спорт
* [[Филип Здравески]] - меѓународен фудбал (Италија, Германија), хокеј, меѓународен спорт
* [[Милош Денковски]] - меѓународен фудбал (Англија, Франција), меѓународен спорт
* [[Фидан Коминовски]] - ракомет
 
;Лектура
 
* [[Светлана Арсовска]]
 
{{весник-никулец}}
316

уредувања