Разлика помеѓу преработките на „Карло III од Неапол“

нема опис на уредувањето
* Јоана II од Неапол (23 јуни 1373 - 2 февруари 1435).
* Ладислав Неапол (11 февруари 1377 - 6 август 1414).
 
== Потекло ==
 
== Наводи ==
<references />
 
==Литература ==
* "Папа Урбано VI е Ир Риго на Наполи", во Cronologia della Storia d'Italia
 
== Извори ==
 
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија:Родени во 1345 година]]