Виборг: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| established_date =
| leader_title =[[Градоначалник]]
| leader_name = SørenСорен PapeПапе PoulsenПулсен
| area_total_km2 = 1474.05
| population_as_of=2007
13.641

уредување