Јоханес Гутенберг: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Родени во 1394 година]]
[[Категорија:Починати во 1468 година]]
[[Категорија:Личности овековечени во споменикот „Валхала“]]