Разлика помеѓу преработките на „Оливер Бирхоф“

Одземени 64 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
|birth_date = {{birth date and age|1968|5|1|df=y}}
|birth_place = [[Карлсруе]], Западна Германија
|currentclub = [[Фудбалска репрезентација на Германија{{flagicon|Германија]] }}(Деловен менаџер)
|position = [[Напад (фудбал)|Напад]]
|years1 = 1986–1988 | caps1 = 31 | goals1 = 4 | clubs1 = {{Fb team Uerdingen}}
13.190

уредувања