Милан Панчевски: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Infobox President Officeholder
| name=Милан Панчевски
| image=
| caption=
| nationality=[[Македонец]]
| order=13th13-ти [[Сојуз на комунистите на Југославија|Претседател на ЦК на [[СКЈ]] ]]
| term_start=17 мај 1989
| term_end=30 јуни 1990