Разлика помеѓу преработките на „Финале на УЕФА Лигата на шампионите во 1999 година“

с
нема опис на уредувањето
с
|report = [http://www.uefa.com/uefachampionsleague/history/season=1998/index.html Извештај]
|team2 = {{flagicon|GER}} [[ФК Баерн Минхен|Баерн Минхен]]
|goals1 = [[Теди Шерингам|Шерингам]] {{goal|90+1}}<br />[[Оле Гунар СолскјерСолшер|СолскјерСолшер]] {{goal|90+3}}
|goals2 = [[Марио Баслер|Баслер]] {{goal|6}}
|stadium = [[Камп ноу]], [[Барселона]]
|FW ||'''10'''||{{flagicon|ENG}} [[Теди Шерингам]] || || {{subon|67}}
|-
|FW ||'''20'''||{{flagicon|NOR}} [[Оле Гунар СолскјерСолшер]] || || {{subon|81}}
|-
|colspan=3|'''Менаџер:'''