Разлика помеѓу преработките на „Чичока“

Одземени 5 бајти ,  пред 2 години
Користена меќународната единица за грам, g. Во шаблонот треба да се сменат и единиците за милиграм, mg и микрограм.
с (Меѓународни симоли за единици и некои печатни гешки)
(Користена меќународната единица за грам, g. Во шаблонот треба да се сменат и единиците за милиграм, mg и микрограм.)
{{nutritionalvalue | name=Чичока
| kJ=304
| protein=2 гg
| fat=0.01 гg
| carbs=17.,44 гg
| fiber=1.6 гg
| sugars=9.6 гg
| iron_mg=3.4
| calcium_mg=14
142

уредувања