Разлика помеѓу преработките на „Евдокија Рачкевич“

нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
|name = Евдокија Јаковлевна Рачкевич
|native_name = Евдокия Яковлевна Рачкевич
|image = Yevdokia Rachkevich.jpg
|birth_date = 22 декември 1907
|birth_place = село [[Наднестријанскоје]], [[Руско Царство]]<br><small>(денешен [[Мурованокуриловетски регион]], [[Украина]])</small>