Разлика помеѓу преработките на „Лугано (езеро)“

Одземени 37 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
*[http://www.hydrodaten.admin.ch/en/2101.html#aktuelle_daten Waterlevels at Melide, Ferrera] from the Federal Office for the Environment
 
<br />
{{Lago di Lugano}}
{{Lakes of Switzerland}}
 
{{рв|Lake Lugano}}
13.158

уредувања