Разлика помеѓу преработките на „Лугано (езеро)“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Infobox lake
|lake_name = ЛугансЛугано{{малзак|Lago di Lugano}}
|image_lake = LagoDiLugano.jpg
|caption_lake =
13.158

уредувања