Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Fb team Sevilla“

с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Податотека:Bianco con lati Rossi e Neri e scudo a strisce rosse.svg|20px|Севиља]] {{fb team |t=СевилјаСевиља |tan=ФК Севиља |tc=ESP |abb={{#if:{{{abb|}}}|SEV}} |oc={{#if:{{{oc|}}}|{{{oc}}} }} }}<!--
--><noinclude>
[[Категорија:Fb_team_шаблони Шпанија|Севиља]] [[it:Template:Calcio Siviglia]]