Порторож: Разлика помеѓу преработките

Додадени 10 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|dot_map_caption =
|dot_x = |dot_y =
|pushpin_map = SloveniaСловенија<!-- the name of a location map as per http://en.wikipedia.org/wiki/Template:Location_map -->
|pushpin_label_position = bottom
|pushpin_map_caption = Местоположба во Словенија